SUMMER 2009 - 25YD INDIVIDUAL
DIVISION WINNER SECOND
1   Neil Day - Soke TSC   Nick Penn - Soke TSC
2   N Reeson - Whittlesey RC   Eddy Clark - Shelford RC
3   Martin Ley - Pye SBRC   Fred Haskett - Newmarket & Dist RC
4   J Harley - Bury St Edmunds RC   Sue Day - Soke TSC
5   John D Herring - Gogs RC   Chris Northrop - Shelford RC
6   Martin Brearley - Gogs RC   Phil Angell - Hemel Hempstead RC
7   B Lowbridge - Whittlesey RC   B Faulkner - Whittlesey RC
8   D Steel - Whittlesey RC   D Watt - Bury St Edmunds RC
9   A Geoghegan - Gogs RC   Andy Bush - Shelford RC
10   Lee Armitt - Newmarket & Dist RC   A Ashgrove - Hemel Hempstead RC
11   J Ford - Newmarket & Dist RC   Eric Kerridge - Newmarket & Dist RC
SUMMER 2009 - 25YD TEAM
DIVISION WINNER SECOND
1   Team A - Soke TSC   Team A - Whittlesey RC
  N Penn, N Day, Linda Blake, Dave Porter N Reeson, W Cowell, K Davis, B Lowbridge
2   Team A - Bury St Edmunds RC   Team A - Gogs RC
  B Bresniham, S Crowe, J Harley, D Watt John D Herring, P Finlay, M Brearley, D Izzard
3   Team A - Chichester RC   Team A - Holwell RC
  R Ellams, W Williamson, J Peart, R Dowling P Thornton, K Dootson (W Pepper), G Faulker, M Jackson
4   Team B - Newmarket & Dist RC   Team B - March RC
  J Ford, A Brand, L Armitt, R Gooby D Driver, G Smith, J Bird, A Berry
SUMMER 2009 - 50M INDIVIDUAL
DIVISION WINNER SECOND
1   Neil Day - Soke TSC   Nick Penn - Soke TSC
2   S Crowe - Bury St Edmunds RC   David Casbon - Soke TSC
3   J Harley- Bury St Edmunds RC   W Cowell - Whittlesey RC
4   A Green - Bury St Edmunds RC   Ian Morton - Vauxhall Motors RC
5   Alan Sherry - Vauxhall Motors RC   Tony Clayton - Springfield (Ancaster) RC
6   Iain Slater - Soke TSC   Chris Northrop - Shelford RC
7   P Dunkerley - Bury St Edmunds RC   R J Bassey - Watford & District RC
8   John D Herring - Gogs RC   Dave Holah - Shelford RC
9   Malcolm Hunter - Soke TSC   Alan Izzard - Gogs RC
SUMMER 2009 - 50M TEAM
DIVISION WINNER SECOND
1   Team A - Bury St Edmunds RC   Team B - Soke TSC
  S Crowe, B Bresniham, J Harley Nick Penn, David Casbon, Dave Clark
2   Team D - Soke TSC   Team B - Gogs RC
  Bob Hedaux, Linda Blake, Iain Slater  John D Herring, William James, Fred Haskett 
3   Team B - Bury St Edmunds RC   Team A - Oundle RC
  A Green, P Dunkerley, D Watt  Terry Grey, Jeff Walton, John Parkinson 
SUMMER 2009 - 100YD INDIVIDUAL
DIVISION WINNER SECOND
1   R Wilson - Shanklin RC   Neil Day - Soke TSC
2   J Harley - Bury St Edmunds RC   David Casbon - Soke TSC
3   Stewart Huxley - Gogs RC   Ian Morton - Vauxhall Motors RC
4   Dave Clark - Soke TSC   Alan Sherry - Vauxhall Motors RC
5   Malcolm Blake - Soke TSC   Mark Fitzjohn - Soke TSC
6   D Watt - Bury St Edmunds RC   John D Herring - Gogs RC
7   D Scott - Watford & District RC   D M Mills - Leominster RC
8   Malcolm Hunter - Soke TSC   Doug Mottram - Shelford RC
SUMMER 2009 - 100YD TEAM
DIVISION WINNER SECOND
1   Team A - Bury St Edmunds RC   Team B - Soke TSC
  B Bresniham, S Crowe, J Harley David Casbon, Iain Slater, Linda Blake
2   Team B - Bury St Edmunds RC   Team C - Soke TSC
  A Green, P Dunkerley, D Watt  David Porter, Bob Hedaux, Sue Day
3   Team E - Soke TSC   Team B - Gogs RC
  Malcolm Blake, Dennis Crouch, Edward Haigh  John D Herring, Pat Finlay, Lawrence Huxley
SUMMER 2009 - INDIVIDUAL AWARDS
  AWARD AWARDED TO
  JUNIOR - 25 YD Individual Medal   Ashley Brand - Newmarket & Dist RC
  LADIES - 25 YD Individual Medal   Linda Blake - Soke TSC
  MENS - 25 YD Individual Medal   Neil Day - Soke TSC
  MOST 100s - 25 YD Individual Medal   Neil Day - Soke TSC (5 100s)
  MOST IMPROVED AVERAGE - Cross Distance Medal   Malcolm Hunter - Soke TSC
      - Starting Ave. 77.0, End Ave. 93.8